"

Co letos stojí za úspěchy Žíznivých saní? Zeptali jsme se kapitánky

08. 08. 2017 , aktualizace: 11. 08. 2017 Sdílej na Torrsen.cz

Hana Ragasová, kapitánka posádky Žíznivé saně

Hani, přibližně před rokem jsme spolu dělali první rozhovor. Co se ve vaší posádce od té doby změnilo?

Od posledního rozhovoru se změnilo hodně. Tým se za tu dobu vyprofiloval z FUN posádky na posádku, která chce jít dopředu. Obměnila se část lidí, protože už je to více o čase a každý jej prostě investuje jinam, některým i vyhovovalo zůstat ve FUNech.

Jádro sklalních dříčů je ale větší, tak se tým přirozeně vymodeloval. Odpadlíci nám ale chybí nejen v rámci naplnění lodi, ale zejména lidsky, protože to, co se nám daří, je pohoda a fajn atmosféra v rámci týmu. Každé závody jsou skvělé a společné pivko po tréninku taky nesmí chybět. Už proto, abychom dostáli názvu našeho týmu 😉

Co myslíš, že stojí za úspěchy, které letos zdobí téměř každý závod, kterého se Žíznivé saně účastní?

Jsou to tréninky a pozitivní přístup. Nepotřebujeme nutně vyhrávat, umíme prohrát a přejeme vítězství jiným týmům, když nás porazí. A možná právě proto se nám daří. Táhneme za jeden provaz a máme cca 13 lidí, kteří prostě chtějí makat. Ostatní nechodí tak pravidelně, ale jsme rádi za každou účast, i když bychom některé viděli rádi častěji.

Za úspěchy ale určitě stojí to, že je dost těch, co se účastní hodně. Není to jen o té dřině, ale i o všem kolem, co z toho celého čerpáme (přátelství, relax, krásné prostředí naší domácí vody – tj. Ostrožská Nová Ves). I když se člověku na trénink nechce, nakonec zjistí, že je vlastně rád, že šel.

Kdo je vaším „největším soupeřem“ = s kým si to prostě rádi a kdykoliv na vodě rozdáte?

Nejvíce se potkáváme a tak trochu burcujeme s týmem ŠK Dráčia Légia Trenčín 2012.

Který závod letos považuješ pro Žíznivé saně za nejúspěšnější a kde jste naopak vybouchli, jak se říká.

Myslím, že všechny závody byly více nebo méně úspěšné. Ze všech jsme si nějakou cenu přivezli, tak se nedá říct, že bychom někde vyloženě vybouchli. Někdy se prostě daří víc, jindy méně.

Co bys letos pochválila v rámci organizace závodů a co bys naopak zlepšila?

Já jsem spokojená, organizace je fajn, moderátor skvělý, všechno funguje v podstatě bez problémů. Občas je horší zázemí, parkování apod., ale to je dáno spíše místem realizace závodů.

Jaký je tvůj názor na bodování soutěží – je aktuální systém pro posádky přehledný a motivující?

S bodováním je to horší. Chápu, že je nutné dávat body za účast, ale myslím, že účast na závodech by neměla mít takový vliv. Naopak rozdíl mezi vítězi závodu a účastníky bez umístnění je malý. To celé motivuje pouze k účastem. Ale vítězem sezony pak není ten, kdo má výsledky, ale ten, kdo se zúčastnil. Pak by možná mohly být dvě soutěže, jedna za počet účastí a druhá za výsledky 😉

Co říkáš na myšlenku zrušení kategorií SPORT a FUN a vytvoření výkonnostních tříd, jako například ve fotbalu, kdy se dle aktuálního výkonu a při vítězství ve své třídě postupuje o třídu výše a naopak - pokud posádka nepodává výkony ve své aktuální třídě, pak sestupuje o třídu níže.

Pokud dokážete najít klíč, jak to zrealizovat, pak jsem pro. Dnes jezdí FUN některé týmy, které už do FUN nepatří a je zvláštní je pak srovnávat s těmi, co si jedou jeden závod za sezonu. Výkonnostní třídy by to vyřešily a zároveň by se závody staly zajímavějšími v tom, že by spolu soutěžily vyrovnané týmy. Samotný závod už by byl pro týmy větší motivací, o postupu ani nemluvě. Zároveň by závody byly atraktivnější pro diváky.

Jen ve fotbale je jasná účast každý týden, na lodích je asi těžké toho dosáhnout, už kvůli počtu lidí v lodi. Bodový systém ve smyslu účastí a výsledků by neměl být úplně těsný, aby se zas nejelo jen na účasti, ale byla zohledněna i výkonnost.

Jaký je váš cíl pro tuto sezónu?

Vydržet a užít si to 😊

Hani, děkuji Ti za rozhovor... ať se daří a hodně štěstí, nejen do Račic!


Jinde na Torrsen.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI