"

S novým týmem a novou funkcí samozřejmě přibylo povinností

23. 09. 2017 , aktualizace: 25. 09. 2017 Sdílej na Torrsen.cz

Lukáš Stehno, kapitán AZUMA SAF Dragons

Znamení horoskopu: Váha
Kapitánka posádky: AZUMA SAF Dragons
Kategorie závodů: SPORT
 

Lukáši, trénuješ, závodíš, zastáváš funkci kapitána, to je spoustu aktivit ve volném čase... 

S novým týmem a novou funkcí samozřejmě přibylo povinností. Musím říct, že na začátku sezony mne to i překvapilo. Teď už si vše více sedlo a naučil jsem se se vším fungovat.

Jsi kapitánem posádky, která letos vznikla „fúzí“ posádek AZUMY a SAF Dragons. Co vás k tomu spojení vedlo?

Důvod pro spojení týmů je zřejmý. Myslím, že spousta týmů v našem sportu řeší problém s nedostatkem členů. Jedno z možných řešení je spojit dvě již existující posádky. V tomhle případě pro spojení hovořil i vzájemný vztah mezi oběma týmy, které se znají již několik let. Navíc obě posádky trénovaly ve stejné brněnské loděnici.

Jak bys hodnotil výkony vaší nové posádky?

Pouze kladně. Spojení obou posádek může do budoucna posunout tým k lepším výsledkům. Již letos bylo poznat, že tým je velmi silný.

Kdo je vaším „největším soupeřem“ = s kým si to prostě rádi a kdykoliv na vodě rozdáte?

Pro mě byl největší soupeř vždy ten, proti komu jsem zrovna stál. Nikdy nevíš, kdy dostaneš šanci porazit i ty nejlepší týmy. Porážet ty nejlepší týmy pro nás musí být nejvyšší cíl.

Který závod letos považuješ pro AZUMA SAF Dragons za nejúspěšnější a kde jste naopak vybouchli, jak se říká. V obou případech – co myslíš, že za tím stálo?

Nevím, jestli bych chtěl vytahovat jen jeden závod. Letošní sezóna je pro tým premiérová. V průběhu sezony se celý tým vyvíjel a ladili jsme složení. Od prvních tréninků a závodů bylo však jasné, že by to mohlo fungovat. Myslím, že dnes tým funguje velmi dobře a výkony se závod od závodu zlepšují.

Jaký je tvůj názor na bodování soutěží – je aktuální systém pro posádky přehledný a motivující?

K tomu nemám výhrady. Když vyhrajete, máte bodů nejvíc tak či tak.

Co říkáš na myšlenku zrušení kategorií SPORT a FUN a vytvoření výkonnostních tříd, jako například ve fotbalu, kdy se dle aktuálního výkonu a při vítězství ve své třídě postupuje o třídu výše a naopak - pokud posádka nepodává výkony ve své aktuální třídě, pak sestupuje o třídu níže.

Záleží na tom, jak by to ve výsledku vypadalo. Já jsem byl vždy pro minimální třídění. Osobně beru týmy, které pravidelně trénují a pak ty ostatní. Nebyla by nakonec škoda nezávodit s těmi nejlepšími? Radši budu bojovat o postavení v první desítce ve třídě, kde je 40 týmů, které trénují a pravidelně jezdí. Vítězství musí byt vždy zasloužené.

Jaký byl váš cíl pro tuto sezónu?

Jednoznačně sladit tým a stanovit si směr do dalších sezón. Jen pokud tým funguje stoprocentně jako tým, můžeš se soustředit na získávání vítězství.

Kam se ještě letos chystáte?

Rozhodně v Brně na Prestige Cup ;-)

 

Lukáši, ať se daří a děkuji ti za rozhovor.


Jinde na Torrsen.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI