"

Slezská Harta 2017? Festival, o kterém se bude ještě dlouho mluvit.

30. 08. 2017 , aktualizace: 01. 09. 2017 Sdílej na Torrsen.cz

Slezská Harta 2017? FUN festival dračích lodí, o kterém se bude ještě dlouho mluvit.

A věříme že v dobrém, protože se letos na Slezské Hartě podařilo zorganizovat opravdu výjimečný závod dračích lodí, kterého se zúčastnilo 52 posádek!

Byl to pravý a nefalšovaný festival FUN posádek, za jejíž organizací a podporou stála místní Marína Slezská Harta a ředitel závodu Josef Fidler, obec Leskovec nad Moravicí a starosta Bedřich Buťák, mikroregion Slezská Harta a předseda Ing. Libor Unverdorben a kraj Moravskoslezský v čele s hejtmanem prof. Ing. Ivo Vondrákem Csc., jeho náměstkem Janem Krkoškou a další reprezentanti jednotlivých obcí mikroregionu Slezská Harta i celého regionu, kteří měli mezi posádkami také své želízka v ohni.

Proto jste, mimo jiné, mohli na vodě spatřit posádky s názvem Krnováci, Vrbenské lišky, Fajni chlopy z Opavy, Bernacké potápky, Staré město, Přátelé z Rýžoviště, Námořníci z Milotic, Mezinské proudy, Bílčice, Stránští bejci, Bruntálští žabáci a další, nevyjímaje dračí posádky hejtmana Iva Vondráka s názvem Von-drak.

Spanilou jízdu na dračí lodi si mohli užít za doprovodu rodičů také děti... a zájem "osedlat draka" byl velký.

Posádky si přijely nejen poměřit dračí síly mezi sebou, ale přijely se na Hartu hlavně pobavit. Nikdo z účastníků asi dlouho nezapomene na nezapomenutelné Apače, Ho-Wa-Da, Bizony, Mafiány, Sestřičky a Machry, Troly (a jejich kapitánku) a další. Hlavně také na Květinky, Mimoně a Spáče – tři posádky, které po celou dobu festivalu bavily nejen samy sebe a návštěvníky festivalu, ale podávaly také skvělé sportovní výkony, které je vynesly až na medailové pozice.

Posádky bojovaly v sobotu na trati 200 m a v neděli na dlouhé trati 1 km. O pohár Mikroregionu na 200 metrů v sobotu zvítězili Stránští bejci z Dlouhé Stráně. Mistrem Slezské Harty 2017 na obou tratích v kategorii Region se stala posádka Spáči – jejich hymnu asi jen tak nezapomeneme 😉

Stejně tak nezapomeneme na nejpovedenější kostýmy posádek a sympatické bubenice, které měli na festivalu také vlastní soutěž. V té zvítězila a Královnou bubenic se stala indiánská bubenice posádky Ho-Wa-Da.

Vodní servis, tedy organizaci samotných závodů, tradičně zajistila brněnská společnost Torrsen Sports, která patří mezi největší organizátory závodů dračích lodí v České republice. A byla to jízda! Organizační Torrsen Team pod taktovkou Tomáše Blašky fungoval jako dobře promazaný stroj – starty, rozjížďky, semifinálové i finálové jízdy běžely jako po drátku, časomíra fungovala přesně, kormidelníci z Torrsen Teamu se stali na Hartě žijícími legendami 😉 Po celý víkend doplňoval harmonii organizace festivalu také moderátor Roman Vágner.

Pořadatelé letošního festivalu dračích lodí Slezská Harta se postarali také o doprovodný a večerní program. Na hlavní stage se v pátek večer promítal skvělý český film Anděl Páně 2, po kterém následovala taneční párty. V sobotu, po vyhlášení závodu na 200 m, si návštěvníci užívali hity skupiny Ready Kirken, po které vystoupili hosté ze Slovenska – skupina Arzén. Komu se nechtělo po Arzénu ještě do postele, mohl pokračovat v zábavě na dragon párty až do pozdních ranních hodin.

A kdo letos nestihl či nemohl na Slezskou Hartu dorazit, mohl pohodlně sledovat celý víkend závody na internetu – živý přenos zajistila společnost MX-NET, poskytovatel internetových služeb na Bruntálsku.

Tak taková byla letos Slezská Harta. Byl to velký festival, o kterém se bude dlouho mluvit… A ano, jistě měl i své mouchy. Všichni pořadatelé a podporovatelé festivalu se však shodli na tom, že to, co se vychytat do příštího ročníků dá, se vychytá, a že všichni udělají vše proto, aby se Festival dračích lodí Slezská Harta stal kultovním závodem nejen pro rok 2018, ale i pro léta další. Podporu festivalu, stejně jako svoji účast, přislíbil i pan hejtman prof. Ing. Ivo Vondrák Csc..

Máme se tedy příští rok opět na co těšit? O tom vůbec nepochybujeme!

Posádky pozor: Pokud si chcete zajistit své místo na Slezské Hartě 2018, neváhejte dlouho s přihlášením – Slezská Harta 2018 bude mít totiž při 60 přihlášených posádkách stopstav! 😉

Výsledky závodů ZDE

P.s. Mrkněte do naší fotogalerie na atmosféru letošní Slezské Harty  ;-)


Jinde na Torrsen.cz


Partneři projektu Torrsen.cz