"

Ve čtvrtek 28. 9. se můžete těšit na Velké vodní dobrodružství na Dyji

19. 09. 2017 , aktualizace: 20. 09. 2017 Sdílej na Torrsen.cz

Velké vodní dobrodružství na Dyji

Dračí lodě a další aktivity pro rodiny s dětmi

Atraktivní Festival dračích lodí, který se ve Znojmě koná v sobotu 30. září již podesáté, bude letos doplněn nejen o závody pro školy, ale i o speciální den pro veřejnost a rodiny s dětmi. Na státní svátek ve čtvrtek 28. září organizátoři plánují pod záštitou starosty města Vlastimila Gabrhela tzv. Velké vodní dobrodružství na Dyji. Na své si přijdou malí i velcí a milovníci všech možných vodních aktivit, nejen dračích lodí.

Slovo Petra Štěrby úvodem

„Jelikož letos vychází státní svátek na čtvrtek 28. září, rozhodli, jsme se přidat den pro veřejnost se zaměřením na rodiny s dětmi. Chceme umožnit vyzkoušet si dračí lodě i těm, pro které je složité sestavit relativně početný tým lidí pro oficiální závod. V tento den tedy může přijít každý, na místě seskupíme zájemce do lodí a mohou vyrazit.

Atrakcí na vodě plánujeme podstatně více, proto tento jsme tomuto dni začali říkat Velké vodní dobrodružství na Dyji,“ vysvětluje za organizátory akce Petr Štěrba. Akce se koná v Přírodním areálu vodních sportů na řece Dyji u Louckého kláštera. Některé aktivity budou zdarma či symbolický poplatek, jiné zejména ty na břehu za obvyklou cenu.

Bohatý program pro veřejnost 

Od 10:00 do 18:00 bude možné nasednout do velkých i malých dračích lodí, minikajaků, rychlostních závodních lodí, cestovních turistických kánoí, kajaků nebo pramic. K dispozici budou i paddleboardy, aquazorbing nebo šlapadla.

Program pro veřejnost bude připraven i na břehu. Od 10:00 do 19:00 hodin se můžete těšit na horolezeckou stěnu, skákací atrakce, malování na obličej nebo půjčovnu koloběžek. Jezdit bude i vláček, který běžně brázdí kolem Vranovské přehrady. Celý den pak ukončí představení Na stojáka od 20:00 hodin.

Slovo pana starosty na závěr

Velké vodní dobrodružství na Dyji proběhne pod záštitou starosty města Znojma Vlastimila Gabrhela. „Uspořádat takový den pro veřejnost, zejména pro rodiny s dětmi, je výborný nápad. Sám se už moc těším, až s dcerami vyrazím, určitě si některou z aktivit vyzkoušíme,“ dodává starosta Gabrhel.

Festival dračích lodí se všemi akcemi a závody probíhá od 26. do 30. září. Organizátorem je Asociace vodních sportů Znojmo.

Více informací na www.dracifestznojmo.cz.


Jinde na Torrsen.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI